مطلبم رو با یه داستان نسبتا معروف شروع میکنم.

     "دو تا برادر دوقلو نزدیک هفتاد سال عمر میکنن. یکی تمام عمرشو به عیاشی و خوش گذرونی میگذرونه و اون یکی به عبادت و کمک به دیگران. تو یه شب خاص، جفتشون، بی خبر از حال همدیگه، تصمیم میگیرن زندگیشونو به راه دیگه ای ببرن. یعنی مثلا عیاشه شروع کنه به عبادت و کمک به دیگران. اون یکی هم شروع کنه به عیاشی و بقیه رو بیخیال! وقتی میخوابن هر دوشون میمیرن."

بسته به قضاوت مردم که از تصمیم اینا خبر نداشتن برادری که عمرشو به خوش گذرونی گذرونده میره جهنم و اون یکی میره بهشت. به نظر شما چی؟

شاید بشه گفت خیلی از اشتباهات ما به خاطر قضاوت اشتباه صورت میگیره. مثلا شاید کسی باشه که با دیدن یه جوون درب و داغون همسایه که تا هفته پیش دزدی میکرد الان سوار یه پورشه شده بره سراغ دزدی! ولی شاید اون جوون درب و داغون همون پورشه رو هم دزدیده باشه ولی این فرد بدون اطلاع کافی قضاوتی کرد که کلا زندگیشو به سمتی برد که بعدا خودش ازش ناراضی خواهد بود.

شاید خیلی از روابط ما به خاطر قضاوت اشتباه از بین برن. مثلا خیلی پیش اومده به خاطر توهم خیانت یه زن و شوهر از هم جدا شدن. یا اینکه دو تا شریک به خاطر قضاوت نادرست شراکتشونو بهم زدن.

پیش پا افتاده ترین تاثیر بد قضاوت نادرست از بین بردن روز خودمونه. بار ها شده به خاطر رفتار های خاص دیگران و برداشت اشتباه ما روزمون بد تموم شده.

تو این مطلب پر از مثال خواستم فقط یه مطلب رو جا بندازم. قضاوت نکنین. شاید طرف مقابل اصلا اون چیزی که شما فکر میکنین نباشه.